Мінкульт в облозі: громадськість наполягає на чесних виборах гендиректора Лаври

Картинки по запросу києво печерська лавра

Скандал із проведенням конкурсу на посаду гендиректора “Національного  Києво-Печерського історико-культурного заповідника” може перерости у протистояння.

Першого вересня о 13.00 біля Мінкульту почнеться мітинг громадських організацій з вимогою розблокувати роботу конкурсної комісії і провести чесні та прозорі вибори.

Під час прес-конференції, що пройшла в агенції «Укрінформ» за ініціативою ГО «Всеукраїнська люстрація», голова конкурсної комісії Олександр Федоренко та інші члени комісії заявили, що є загроза прозорому призначенню нового директора. Як відомо, засідання конкурсної комісії було зірване через неявку її членів, які є представниками міністерства культури. Причому представникам громадськості обіцяли провести наступне засідання 1 вересня, однак потім Мінкульт офіційно повідомив, що дата наразі невідома.

Одразу після зриву засідання член конкурсної комісії, засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко заявив, що проведення конкурсу свідомо намагаються зовсім зірвати: «Якщо три представника від заповідника і два представника від громадських організацій прийшли на засідання, а три представника від Мінкульту не прийшли, не надавши комісії жодних пояснень, то це – генеральна лінія Мінкульту, в тому числі й уряду взагалі.

Важко знайти якесь пояснення, чому уповноважені представники конкурсної комісії Міністерства культури не виконують законів. Наскільки я розумію, вони хотіли б призначити свого керівника заповідника, але голосів для цього в них бракує»

– заявив Микола Томенко.

Голова конкурсної комісії Олександр Федоренко під час прес-конференції в Укрінформі заявив про намір провести засідання комісії 1 вересня, адже наразі більшість членів комісії готова працювати.

«Завтра, першого вересня,  ми закликаємо всіх представників громадськості прийти на 14.00 у приміщення Міністерства культури по вулиці  Івана Франка, 16 і підтримати комісію у прагненні визначити директора заповідника чесним неупередженим шляхом»

–  зазначив Федоренко. Він підкреслив – якщо на засідання комісії 1 вересня не з’являться члени комісії, котрі були відсутні на попередньому засіданні, то комісія буде звертатися до міністра культури Євгена Ніщука з проханням замінити цих членів комісії.

До таких кроків членів комісії підштовхує розуміння, що Мінкульт має власний погляд на подальшу долю Лаври і буде всіляко проштовхувати на посаду потрібну чиновникам людину. Для цього затягується час, бо термін контракту нинішнього заповідника – професора-історика Любомира Михайлини спливає буквально днями. «У нас склалася практика, що і міністерства, і державні компанії очолюють так звані виконуючі обов’язки. Сьогодні є інформація про те, що чинного директора «Лаври»  (Любомира Михайлину – ред.) звільнили.  Тобто з 5 вересня, коли в нього закінчується контракт, уже є наказ про його звільнення. Як юрист я розумію, що буде далі: комісію або будуть спробувати розпустити, або розтягти її роботу на невизначений термін. І таким чином 6 числа ми можемо отримати наказ, що якась людина призначена виконуючим обов’язки, і він буде працювати до безкінечності», – зазначив Федоренко.

Таким чином, наголосив він, якщо гендиректор заповідника буде обраний не за конкурсом, а буде призначена стороння особа  поза конкурсом,  «що буде далі відбуватися в заповіднику ніхто не може гарантувати».

Нагадуємо – початок роботи конкурсної комісії призначено на 14.00 першого вересня. Громадські організації, які спостерігають за цим процесом, заявляють, що не дозволять Мінкульту маніпулювати долею української святині. Тому о 13-й годині вони збирають мітинг біля приміщення Мінкульту (вулиця  Івана Франка, 16).

ДжерелоВаш коментар

 • Громадське голосування

  Що для Вас отримання Томосу Українською Церквою?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...
 • Останні записи

 • Архіви

 • Анонси

  19.08.2010
  Акція до Дня Незалежності. Старт Всеукраїнської кампанії "Прапор"
  19.08.2010
  Вишиванковий фестиваль у Одесі до Дня Незалежності
  5.08.2010
  Корольовський суд м. Житомира викликає на допит журналістку Олену Гагаузу
  31.07.2010
  Олег Осуховський про податковий кодекс на телеканалі UBC
  29.07.2010
  Суд переніс розгляд справ щодо затриманих під час акції проти приїзду патріарха Кирила

  Календар національної пам`яті
  Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація»