Влада не зацікавлена в прозорому продажі Центренерго.

Картинки по запросу центренерго

Влада і далі продовжує «великий дерибан» державних стратегічних підприємств в рамках оголошеної «Великої приватизації» під виглядом «відкритих та прозорих» конкурсів для подальшої «узаконеної» передачі їх «Своїм».

     Так, на 13 грудня оголошено продаж однієї з найбільших енергетичних компаній України ПАТ «Центренерго» до якої входять три ТЕС: Вуглегірська (Донецька область), Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область), загальна потужність яких складає 7 660 МВт – це біля 14% від загальної потужності електростанцій в Україні. На ТЕС компанії встановлені 23 енергоблока (18 -пиловугільні і 5 -газомазутні). Державі належить 78,289% компанії.

     Дане підприємство є надто привабливим і цінним, тільки в 2017 році збільшення чистого прибутку в 4,9 рази (1.5 млрдгрн) в порівнянні з 2016р. Але не дивлячись на це, стартова оцінка продажу є всього 5,984 млрд. грн. (близько 215 млн. $) – це лише третина вартості одного енергоблоку. До прикладу запланований продаж ТРЦ «Оcean Plaza» (близько 300 млн. $). Що таке ТРЦ і що таке ТЕС? Рівень цинізму влади і обсяги «дерибану» та «мародерства» під час війни зашкалює?

      Така оборудка звісно цікава представникам влади, особливо нардепу Ігору Кононенко, який за інформацією з відкритих джерел ЗМІ контролює «сірі схеми» прибутків з Центренерго, де зараз призначена владою тимчасова адміністрація. Ця, начебто, «Велика приватизація» компанії для покращення її роботи, передачі у приватні руки, скинути важкий баласт з плеч держави, насправді є нічим іншим, як звичайним бізнесом і не більше. Ніяких благих намірів і користі для держави це не принесе за умови продажу за заниженою ціною афільованим компанія наближених до Банкової.

Картинки по запросу олександр куліковський

Олександр Куліковський         

     Ідея дуже проста: викупити в держави за мінімум і в подальшому продажза максимум, різниця собі. Не важко порахувати реальну стартову вартість продажу, якщо енергоблок коштує близько 500 млн.$, а їх 23, то сума буде наближена до 11 млрд.$ і це не враховуючи інфраструктуру та майна. Навіть якщо, умовно, знизити вартість у двічі через технічну застарілість обладнання. Звісно, що не все так добре, бо є моменти і не зовсім привабливі – це дві ТЕС наближені до військових дій, інше – це шкідливі викиди, з якими в Європі дуже жорстко і контрольовано, а це в свою чергу потягне лишні капіталовкладення та час.

     Вернемось до плану дій влади, а схема і план дуже прості: або продаємо за низькою ціною, або блокуємо і зриваємо конкурс з подальшим призначенням нового, в обох випадках – збереження фінансових потоків і схем в інтересах влади в особі Ігора Кононенка.

     Доказом цієї «схеми» є не належна публічна та рекламна кампанія з продажу. В порівнянні, згадаємо активну популяризацію продажу Криворіжсталі, який є чи не єдиним успішним аукціоном, де було отримано на користь держави максимальну ціну за підприємство. В даній ситуації влада нічого нового не придумала, як зробити приватизацію Центренерго, за прикладом першого продажу “Криворіжсталі”, пам’ятаємо чим все це закінчилось.

Не можу і не згадати ті компанії, які заявили свою участь в аукціоні:

         1.     Білоруське унітарне підприємство Полоцький «Нефтебитумный завод».
         2.     ВАТ «Форбс енд Манхеттен Україна» (Київ), керівником якого є член консультаційної ради канадського банку«Forbes & Manhattan» Михайло Спектор. Він пов’язаний з російською компанією “VS Energy”.
         3.     ВАТ «Укрдонінвест» (Київ). Саме ця компанія представляє інтереси Петра Порошенка та Ігора Кононенка, співвласник Віталій Кропачев.
         4.     ”Georgian International Energy Corporation”, одна із найбільших багатофункціональних енергетичних компаній в Грузії, наближена до теперішнього Прем’єр-міністра Грузії Будзіна Іванішвілі.
         5.     ВАТ «Баланс групп» (Київ), кінцевим бенефіціарним власником якого є екс-нардеп Дмитро Крючков, затриманний в Німеччині 14 липня за підозрою у розкраданні майна та коштів ПАТ «Запоріжжяобленерго».

     Як ми бачимо зі списку лише компанії з колишніх країн СНД, а могли б і приймати участь у даному в конкурсі й інші іноземні компанії. Але з огляду на те, як організована владою «промо-кампанія» з продажу, то не дивна як кількість, так і якість даних учасників.

     Громадська організація «Всеукраїнська люстрація», яку я представляю, в рамках журналістського проекту «Громадський аудит», який організація проводить для моніторингу та аналізу проведення відкритих конкурсів на посади керівників державних підприємств, відкритих тендерних процедур та закупівель товарів та послуг, а такожаукціонів з продажу державних підприємств та компаній в рамках програми приватизації, відслідковуватиме проведення даного конкурсу з продажу ПАТ «Центренерго», для максимального висвітлення у ЗМІ його конкурсної процедури, об’єктивності та прозорості, проведення відповідно до чинного законодавства, унеможливлення продажу за заниженою ціною, а також спроб зриву та блокування аукціону.

      Також, ми звертаємось з «Відкритим листом» до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. та в.о. Голови Фонду державного майна України Трубарова В.М. взяти на особистий контроль проведення даного конкурсу та вимагати від конкурсної комісії і усіх причетних посадових осіб діяти відповідно до Конституції і Законів України та виключно в інтересах держави Україна. 

Олександр Куліковський,

Керівник проекту “Всеукраїнська люстрація”Ваш коментар

 • Громадське голосування

  Що для Вас отримання Томосу Українською Церквою?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...
 • Останні записи

 • Архіви

 • Анонси

  19.08.2010
  Акція до Дня Незалежності. Старт Всеукраїнської кампанії "Прапор"
  19.08.2010
  Вишиванковий фестиваль у Одесі до Дня Незалежності
  5.08.2010
  Корольовський суд м. Житомира викликає на допит журналістку Олену Гагаузу
  31.07.2010
  Олег Осуховський про податковий кодекс на телеканалі UBC
  29.07.2010
  Суд переніс розгляд справ щодо затриманих під час акції проти приїзду патріарха Кирила

  Календар національної пам`яті
  Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація»