Конкурс з продажу ПАТ “Центренерго” скасовано.

11.12.18 відбулася спільна прес-конференція представників громадських орагнізацій Олександр Куліковський “Всеукраїнська люстрація”, Олена Живко “Об’єднання добровольців” та Артем Зінченко” Громадський аудит” з приводу аукціону з продажу одного з найбільших енергетичних підприємств України ПАТ “Центренерго”.

Представників громадськості занепокоїла занижена стартова ціна продажу, а саме 5,984 млрд. грн., що становить вартість третини одного енергоблоку компанії (їх у компанії 23).

Далі в державі продовжується “дерибан” та привласнення найпотужніших підприємств і «Велика приватизація» є нічим іншим, як збагачення певних олігархіних груп наближених до Президенда.

“Якщо дану компанію не буде придбано за низькою ціною, буде намагання заблокувати та зірвати відкритий конкурс” - зазначив Олександр Куліковський.

Було названо причини та механізми зриву конкурсу.

Представники організацій попередили і  назвали одну з основних причин – це неподання достовірної інформації компаній-учасниць та неповний пакет документів, що дасть підставу для скасування процедури.

Пізніше в 17.47 на сторінці в.о. Голови “Фодну Державного майна України”  Віталія Трубарова  з’явилася інформація про скасування (перенесення) конкурсу з продажу ПАТ”Центренерго”:

“Конкурс з продажу державного пакета акцій ПАТ «Центренерго» 13 грудня не відбудеться.

Учасники конкурсу, а це ТОВ «Укрдонінвест» та Виробниче унітарне підприємство «Нафтобітумний завод», не допущені до участі в конкурсі, оскільки подана ними документація не відповідає вимогам законодавства. Зокрема, пункту 5.7.14 Положення про порядок проведення конкурсів з продажу пакетів акцій акціонерних товариств, щодо надання інформації та копій документів стосовно пов’язаних з потенційним покупцем осіб. Також ненадано копії документів, на підтвердження отримання коштів на суму не меншу ніж початкова ціна продажу об’єкту.

Крім того, за інформацією наданою правоохоронними органами кінцевим бенефіціарним власником одного з претендентів є особа, яка також є засновником та контролером компаній, зареєстрованих на території РФ, про що учасник не повідомив в конкурсній документації, як того вимагає пункт 5.7.14 Положення про порядок проведення конкурсів з продажу пакетів акцій акціонерних товариств.”

Влада зрозуміла, що при розголосі у ЗМІ та громадськості їй не вдасться забрати за безцінь одне з найпотужніших енергетичних підприємств держави.

Довідка: Більш детально про приватизацію ПАТ”Центренерго”

Влада не зацікавлена в прозорому продажі Центренерго.

ГО”Всеукраїнська люстрація”Ваш коментар

 • Громадське голосування

  Що для Вас отримання Томосу Українською Церквою?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...
 • Останні записи

 • Архіви

 • Анонси

  19.08.2010
  Акція до Дня Незалежності. Старт Всеукраїнської кампанії "Прапор"
  19.08.2010
  Вишиванковий фестиваль у Одесі до Дня Незалежності
  5.08.2010
  Корольовський суд м. Житомира викликає на допит журналістку Олену Гагаузу
  31.07.2010
  Олег Осуховський про податковий кодекс на телеканалі UBC
  29.07.2010
  Суд переніс розгляд справ щодо затриманих під час акції проти приїзду патріарха Кирила

  Календар національної пам`яті
  Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація» Громадська організація «Люстрація»